صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت تحقیقات و فناوری 


به مناسبت هفته پژوهش صورت گرفت؛
ارائه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در نمایشگاه هفته پژوهش
 

با حضور دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان در نمایشگاه هفته پژوهش واقع در مجتمع بصیرت دانشگاه هرمزگان، تولیدات محققین، شرکت‌های دانش‌بنیان و سایر دستاوردهای علمی و پژوهشی این دانشگاه در معرض نمایش عموم قرار گرفت.

نمایشگاه بزرگ هفته پژوهش با حضور استاندار هرمزگان و مسئولان سازمانهای استانی و با شرکت سازمان ها، ادارات و دانشگاه های استان هرمزگان با راه اندازی 28 غرفه و ارائه تازه ترین دستاوردهای علمی و پژوهشی افتتاح شد .

استاندار هرمزگان و هیئت همراه با حضور در غرفه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از تولیدات و دستاوردهای پژوهشی حوزه سلامت بازدید و از نزدیک با مخترعان و تولید کنندگان محصولات دانش بنیان و دستاوردهای پژوهشی دیدار و گفتگو کرد.

دکتر مهران شاهی؛ پژوهشگر و عضو هیئت علمی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: محصولاتی از قبیل حشره کش ارگانیک، محلول کشنده آفات، دستگاه زهرگیری از عقرب، کپسول بهبود شاخص های باروری در مردان و زنان، نرم افزار مدیریت بیماریهای سالمندان، قرص گیاهی فشار خون و کیت تشخیص مسمومیت حاملگی از دستاوردهای دانشگاه بود که در این نمایشگاه ارائه شد.

دکتر شاهی افزود: با حضور کارشناسان مرکز تحقیقات مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو، نمونه های مختلف غذاها و مواد آرایشی و بهداشتی غیر مجاز و غیر بهداشتی در معرض دید عموم قرار گرفته است .

وی تصریح کرد: در این نمایشگاه، بیش از 63 عنوان کتاب مربوط به حوزه های مختلف بهداشت، درمان و آموزش و پژوهش که توسط اساتید دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و حوزه معاونت پژوهشی دانشگاه منتشر شده است، ارائه شد.

عضو هیئت علمی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به تحقیقات خود در زمینه حشره شناسی پزشکی اظهار کرد: بسیاری از بیماریها از طریق حشرات به انسان منتقل می شود و یکی از گونه های خطرناک آن عقربی با نام محلی "تک زرد" است که مطالعاتی در این خصوص صورت گرفته است که به نتایج بسیار خوبی دست یافته ایم .

دکتر شاهی خاطر نشان کرد:  4 مقاله اینجانب نیز در ارتباط با این گونه عقرب که از نوع خطرناک و کشنده است در مجلات و سایت های مختلف داخلی و خارجی منتشر شده است .

 

گفتنی است این نمایشگاه به مدت یک هفته در سالن "بصیرت" (گفتگوی تمدن ها) دانشگاه هرمزگان برای بازدید عموم برقرار است.

تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٥ آذر ١٣٩٥  |  کد خبر : ٦٣٣٣ | تعداد نمایش خبر : 293
 

 


خروج