صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت بهداشتی 


خود مراقبتی و رعایت بهداشت فردی گامی مهم در پیشگیری از ابتلا به آنفلوانزا
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: بیماری آنفلوانزا یک بیماری تنفسی حاد واگیر است که عامل آن ویروس آنفلوانزا می باشد که با توجه به آغاز فصل سرما این بیماری رخ می دهد از مهم ترین علائم بیماری تب و لزر، سرفه، درد گلو، بیحالی، ضعف و دردهای عضلانی و مفصلی است؛ ویروس آنفلوانزا به طور عمده از طریق هوا توسط سرفه و عطسه کردن فرد بیمار، منتقل می شود.
 ١٢:١٢ - دوشنبه ١١ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
کیک های تولیدی کارخانجات کشور سالم و استاندارد هستند و تاییدیه بهداشتی دارند / شهروندان مواد غذایی با بسته بندی باز و مخدوش نخرند
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در ارتباط با موضوع کیک های حاوی قرص و یا کپسول که در خبرهای غیر رسمی و در بین برخی افراد جامعه دست به دست می شود گفت: با اطمینان اعلام می کنیم محصولات تولیدی در کارخانجات داخلی طبق بررسی های متعددی که انجام شده هیچ گونه آلودگی نداشتند؛ فقط لازم است شهروندان محصولات شناخته شده و معتبر را که دارای علامت استاندارد و برچسب اصالت می باشند، از مغازه ها و فروشگاههای معتبر تهیه و با خیال راحت استفاده کنند.
 ٢٢:٠٧ - شنبه ٩ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
همایش پیاده روی کارکنان معاونت بهداشتی به مناسبت هفته سلامت بانوان
مدیر سلامت جمعیت خانواده ومدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از همایش پیاده روی کارکنان معاونت بهداشتی به مناسبت هفته سلامت بانوان خبر داد.
 ١٢:٤٣ - دوشنبه ٤ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست هم اندیشی تدوین پنجمین برنامه استراتژیک ملی کنترل عفونت اچ آی وی
نشست هم اندیشی سه روزه تدوین پنجم برنامه استراتژیک ملی کنترل عفونت اچ آی وی به ریا ست دکتر محمد مهدی گویا، مدیریت مرکز بیماریهای واگیر وزارت بهداشت با میزبانی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار شد.
 ١٣:٠٨ - شنبه ٢٥ آبان ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری همایش پدافند غیر عامل در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در همایش پدافند غیر عامل که در سالن فارابی مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) برگزار شد؛ گفت: پدافند غیرعامل شامل مجموعه اقداماتی است، که باعث افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری و ارتقا ء پایداری در شرایط بحرانی می شود.
 ١١:٤٣ - سه شنبه ١٤ آبان ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>