صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


در کارگروه بهداشت و درمان ستاد بحران استان مطرح شد:
اعلام آمادگی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و دستگاههای اجرایی همکار در خدمت رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه
 

کارگروه بهداشت و درمان ستاد بحران با محوریت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با حضور اعضاء با موضوع اعلام آمادگی جهت امداد رسانی به مناطق زلزله زده غرب کشور و آمادگی بیشتر در بحران های احتمالی در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار شد.

در این جلسه، به آمادگی 2 تیم درمانی، تیم واکنش سریع معاونت بهداشتی و مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی با امکانات و نیروی انسانی تکنسین اشاره شد و مقرر گردید در صورت لزوم و دستور ستاد هدایت مرکزی واقع در وزارت بهداشت، در اسرع وقت تیم های مختلف از هرمزگان به منطقه زلزله زده اعزام شوند.

با اشاره به ظرفیت های مناسب در حوزه های مختلف بهداشت و درمان استان، بر آمادگی تیم پزشکی و درمانی بسیج جامعه پزشکی تأکید شد؛ همچنین سایر دستگاههای اجرایی و نهادهای نظامی استان، از جمله حوزه بهداشت و درمان نیروی دریایی ارتش و سپاه، هلال احمر، سازمان انتقال خون و مدیریت بحران استان آمادگی کامل خود را جهت کمک به مردم آسیب دیده از زلزله کرمانشاه اعلام کردند.

با توجه به لزوم برپایی بیمارستان صحرایی در مواقع بحران، 3 بیمارستان صحرایی از استان هرمزگان با تجهیزات کامل آماده ارائه خدمت در هر نقطه از استان و کشور هستند.

در بخش دیگری از این جلسه، به هماهنگی همراهی و ارتباطات اعضای کمیته بحران تأکید شد که در برخی از موارد، داشتن ارتباطات و همکاری از داشتن تجهیزات زیاد ارجح تر است.

ستاد مدیریت بحران استانداری از راه اندازی بانک اطلاعاتی مربوط به شماره تلفن های ضروری، تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز در بحران خبر داد و افزود: این سامانه هم اکنون در حال استفاده است و اطلاعات کاربردی در آن بارگزاری شده است.

گفتنی است؛ سازمان هلال احمر، سازمان انتقال خون، مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان، مدیریت تأمین اجتماعی، بسیج جامعه پزشکی، نظام پزشکی، نیروی دریایی ارتش و سپاه، مدیریت بحران استانداری، نظام پرستاری استان و معاونت های درمان، توسعه، غذا و دارو، بهداشتی، آموزشی و تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی آمادگی کامل خود را جهت هرگونه خدمت رسانی به نقاط زلزله زده غرب کشور اعلام کردند.

 

  

تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦  |  کد خبر : ٩٨٧٥ | تعداد نمایش خبر : 132
 

 


خروج