صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


انجام سه مورد احیاء قلبی ریوی موفق توسط اورژانس 115 بندرعباس
 

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان از انجام سه مورد سی پی آر موفق در کمتر از 5 روز توسط پرسنل اورژانس 115 بندرعباس خبر داد.

دکتر امیرحسن اسدی گفت: در کمتر از یک هفته، سه مورد احیاء قلبی و ریوی موفق توسط پرسنل زحمت کش اورژانس 115 بندرعباس انجام شد.

اسدی افزود: طي تماس تلفني با مركز پيام اورژانس، جهت خانم 81ساله که دچار درد قفسه سینه شده بود، درخواست آمبولانس شد که بلافاصله آمبولانس پایگاه اسلام آباد به محل فوریت اعزام شد و همزمان با توجه به وخامت حال بیمار، توصیه ها و مشاوره های لازم توسط کارشناس مرکز پیام به همراهان بیمار داده شد.

وی ابراز کرد: تکنسین های اعزامی در بررسی های اولیه تشخیص دادند بیمار دچار ایست قلبی و تنفسی شده بود. لذا سريعاً اقدامات اوليه درمانی از قبیل: احياء قلبي و ريوي، لوله گذاري ريوي، حمايت تنفسي، ماساژ قلبي، تزریق دارو را برای بيمار انجام شده و بیمار به بيمارستان شهید محمدی منتقل گرديد.

 دکتر اسدی عنوان کرد: آقای 36 ساله ای که به دنبال مشکل قلبی، دچار ایست قلبی و تنفسی شده بود، بلافاصله آمبولانس پایگاه گچین به محل فوریت در بازار مرکزی گچین اعزام شده و بعد از انجام احیاء قلبی و ریوی و انجام سایر اقدامات لازم درمانی در محل فوریت، بیمار را سریعاً به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس منتقل کردند و در حال حاضر بیمار تحت نظر است.

 

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان اظهار کرد: آقای ناشناس حدوداً 32 ساله که به علت سقوط از ارتفاع و شکستگی های متعدد و همچنین ضربه به سر، دچار کاهش سطح هوشیاری شده بود، بلافاصله پس از اعلام به اورژانس، آمبولانس پایگاه 564 (کد پایگاه ساحلی) به محل فوریت اعزام شد. بيمار در بررسی های اولیه دچار ایست قلبی و تنفسی شده بود. لذا سريعاً اقدامات اوليه احياء قلبي و ريوي توسط پرسنل براي بيمار انجام شد. مراحل احياء به خوبي توسط تكنسين ها انجام گرديد. پس از لوله گذاري ريوي، حمايت تنفسي، ماساژ قلبي، گرفتن دارو، پانسمان و کنترل خونریزی و فیکس کردن سر و گردن و اندام ها و ستون فقرات، بيمار در وضعيت مناسب به بيمارستان خلیج فارس منتقل شد.

تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦  |  کد خبر : ٩٨٧٤ | تعداد نمایش خبر : 108
 

 


خروج