صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


ثبت اطلاعات سلامت دانشجویان دانشگاههای کیش در سامانه سیب
 

دکتر محمدرضا رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش گفت: طبق هماهنگی های انجام شده با دانشگاههای کیش و در راستای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت ، معاینات دانشجویان در مراکز و پایگاه های سلامت انجام می شود و نتایج خدمات ارائه شده بصورت آنلاین در سامانه سیب ثبت خواهد شد.

دکتر رضانیا افزود: مرکز توسعه سلامت کیش جهت تسهیل و تسریع در انجام این امر و انجام صحیح و به موقع وی ابراز کرد: کلیه دانشجویان  18 تا 29 سال در تمامی مقاطع تحصیلی دانشگاه بایستی با مراجعه به تیم مراقبین سلامت مستقر در این دانشگاه ها نسبت به تشکیل پرونده الکترونیک سلامت و انجام مراقبت و ویزیت پایه سلامت در اسرع وقت اقدام نمایند.

وی تاکید کرد :با توجه به هماهنگی های انجام شده با روسای دانشگاه های کیش و اعلام زمانبندی حضور مراقبان سلامت در دانشگاه، همکاری و اطلاع رسانی مناسب جهت مشارکت و همکاری هرچه بهتر دانشجویان را از طریق دانشگاهها می طلبد.

 شایان ذکر است: بر اساس سامانه سیب برای تمام کیشوندان پرونده الکترونیک سلامت ایجاد و اطلاعات مردم با حضور مراقبان سلامت در پایگاه ها و مراکز جامع خدمات سلامت وارد این سامانه می‌شود و افراد در صورت نیاز به پزشک یا ارجاع از طریق این سامانه به پایگاه ها و مراکز جامع خدمات سلامت که پزشک، کارشناس تغذیه و سلامت روان حضور دارد، ارجاع می‌ گردند.

لازم به ذکر است: مراقبان سلامت برای مردم پرونده الکترونیک سلامت تشکیل می‌دهند و آنان را به سه دسته سالم، در معرض خطر و بیمار تقسیم بندی می‌کنند، افراد در معرض خطر کسانی هستند که هنوز بیمار نیستند اما به علل مختلف مانند کم تحرکی، سوء تغذیه، فشار خون، چاقی، اضافه وزن، استعمال سیگار یا مواد اعتیار آور دیگر در معرض انواع بیماری های واگیر یا غیر واگیر و استرس و اضطراب هستند.

 

شایان ذکر است این طرح از 22مهر ماه 96 آغاز می شود.

تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٢٠ مهر ١٣٩٦  |  کد خبر : ٩٤٢٧ | تعداد نمایش خبر : 147
 

 


خروج