صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


راه اندازی سامانه پست الکترونیک جدید دانشگاه با نرم افزار ایرانی
 

دکتر حسام الدین کمال زاده مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه از راه اندازی سامانه پست الکترونیک جدید دانشگاه با نرم افزار کاملا ایرانی خبر داد.

دکتر کمال زاده افزود: بدلیل وجود نواقصی چون محدودیت تعداد و فضای کاربری و همچنین موارد امنیتی و عدم پشتیبانی داخل کشور در ایمیل سرور قدیمی دانشگاه که با نرم افزار متن باز خارجی راه اندازی شده بود، پس از بررسی و شناسایی نرم افزارهای مناسب موجود، نرم افزار و سامانه پست الکترونیک ایرانی جایگزین نرم افزار خارجی قبلی شد.

وی تصریح کرد: با توجه به افزایش توانمندی ها و قابلیت نرم افزارهای ایرانی ، این مدیریت تصمیم به جایگزینی برخی از نرم افزارهای خارجی نمود. که در مرحله نخست مسئولان و کارکنان دانشگاه از خدمات پست الکترونیک کاملا ایرانی بهره مند خواهند شد.

کمال زاده ابراز کرد:  از قابلیت های نرم افزار ایرانی می توان به پشتیبانی داخل کشور، رابط کاربری فارسی، تقویم خورشیدی، مدیریت سلسله مراتبی، دایره دفاعی و جلوگیری از اجرای کدهای مخرب و... اشاره نمود.

 

مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه خاطر نشان کرد: با توجه به ضرورت استفاده پست الکترونیکی داخلی برای مکاتبات اداری این مدیریت آماده ایجاد ایمیل برای مراکز و واحد های تابعه دانشگاه می باشد.

تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٢٠ مهر ١٣٩٦  |  کد خبر : ٩٤٢٥ | تعداد نمایش خبر : 182
 

 


خروج