صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


دکتر داودی رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:
بهورزان بهترین پیام آوران و سربازان خط مقدم حوزه سلامت هستند
 

سید حسین داودی رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان ضمن تبریک روز بهورز، بهورزان را نقطه قوت حوزه بهداشت دانست و اظهار داشت:روز بهور روز ارزشمند و بزرگی برای سلامت کشور است؛ بهورزان بهترین پیام آوران و سربازان خط مقدم حوزه سلامت هستند که با تلاش و فعالیت شبانه  روزی،  نقش مهمی در پیشگیری از بیماری ها و صیانت از سلامت مردم دارند.

دکتر داودی افزود: اگر امروز شاهد ریشه کنی بیماریهایی مانند فلج اطفال، حذف مالاریا بومی، کاهش مرگ و میر کودکان و مادران و کاهش بیماریهای واگیر در استان هستیم باید همه‌ را مرهون ‌زحمات‌ و تلاش‌ بهورزان‌ بدانیم‌، زیرا ارتقای‌ شاخص ‌های‌ بهداشتی‌ کشور و استان به ویژه در روستاها در گروی تلاش‌ و فعالیت‌ این‌ عزیزان‌ است‌.

وی اظهار داشت: محل خدمت بهورز نخستین محل دسترسی مردم به خدمات سلامت است؛ آنچه بهورزان آموخته اند در جهت خدمت به مردم بعنوان آموزش کاربردی عملی خواهند کرد؛ لذا آموزش هایی که به بهورزان داده می شود صد در صد کاربردی و همگی توسط بهورز  در روستا به منصه ظهور خواهد رسید.

دکتر داودی تصریح کرد: نگاه بهورز یک نگاه کاملا جامعه نگر است؛ لذا نگاه سلامت از دیدگاه یک بهورز یک نگاه جامع است. بهورز همه گروههای هدف از کودکی تا سالمندی را تحت پوشش قرار می دهد؛ و این امر نشان از اهمیت کار در حوزه بهورزی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ابراز کرد: زمانی که بیمار از سطح یک خدمات بهداشتی به سطوح بالاتر جهت درمان ارجاع داده می شود در آن زمان ارائه خدمات درمانی بسیار گران تمام خواهد شد؛ لذا اگر در حوزه پیشگیری و در سطح یک خدمات بهداشتی با آموزش، کنترل و پیشگیری ارائه گردد، بسیاری از هزینه ها کاهش پیدا خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: بسیار خرسندم که در جمع با ارزش ترین نیروهای نظام سلامت هستم. ارتقاء شاخص های بهداشتی نتیجه حضور شما بهورزان است؛ انتظار می روند شما سربازان خط مقدم سلامت بزرگترین خدمات را به مردم جامعه ارائه دهید.

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٦  |  کد خبر : ٩٠٩١ | تعداد نمایش خبر : 206
 

 


خروج