صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


تولد نوزاد پسر در آمبولانس اورژانس 115 قشم
 

دکتر امیرحسن اسدی؛ رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان، از تولد یک نوزاد پسر در آمبولانس  اورژانس 115 قشم خبر داد.

دکتر اسدی گفت: طی تماس تلفنی بامداد امروز از درمانگاه درگهان با مرکز اورژانس قشم و ارائه گزارشی مبنی بر شروع دردهای زایمان یک خانم باردار 20 ساله و عدم پیشرفت فرآیند زایمان، بلافاصله آمبولانس اورژانس 115 درگهان به محل اعزام شد.

وی افزود: تکنسین های اعزامی بعد از رسیدن به محل، اقدامات درمانی اولیه را انجام داده و بیمار را برای انتقال به بیمارستان به درون آمبولانس منتقل کردند. در طول مسیر با پیشرفت فرآیند زایمان و پاره شدن کیسه آب، نوزاد قبل از رسیدن به بیمارستان در صحت و سلامت کامل، به کمک مامای درمانگاه و تکنسین های اعزامی به دنیا آمد.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان ابراز کرد: خوشبختانه حال عمومی مادر و نوزاد، هر دو خوب می باشد و در حال حاضر در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم تحت نظر می باشند.

دکتر اسدی خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون 13 زایمان موفق در آمبولانس به همت پرسنل زحمت کش اورژانس 115 استان انجام شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته سه برابر شده است. 

 

وی در پایان اظهار داشت: در راستای ارائه خدمات بهینه و مناسب به مادران باردار، برگزاری دوره های اورژانس زنان، کمک شایانی در بالا بردن مهارت و دانش پرسنل اورژانس 115 در این زمینه داشته است؛ خوشبختانه پرسنل اورژانس 115 استان در این زمینه در حد قابل قبول و مطلوبی قرار دارند.

تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٦  |  کد خبر : ٨٨٠٢ | تعداد نمایش خبر : 211
 

 


خروج