صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


کارگاه آموزشی خدمات نوین سلامت در حاجی آباد تشکیل شد
 

به منظور آشنایی کادر بهداشتی شهرستان حاجی آباد با استراتژی ها و اهداف برنامه خدمات نوین سلامت، کارگاه آموزشی دو روزه ای با همین عنوان در شهرستان حاجی آباد برگزار شد.

این کارگاه برای جامعه بهورزان، کاردانان و کارشناسان بهداشتی، مراقبان سلامت و پزشکان شاغل در مراکز شهری و روستایی شهرستان حاجی آباد برگزار شد.

دکتر اقتداربختیاری؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان حاجی آباد در این رابطه گفت: خدمات نوین سلامت یکی از زیرمجموعه های مهم طرح تحول نظام سلامت در شاخه بهداشت است که در این برنامه، خدمات گسترده ای با هدف غربالگری بیماری های غیرواگیر در جمعیت بالای 30 سال به مردم ارائه می شود.

وی افزود: آشنایی با اهداف و استراتژی های هر برنامه باعث افزایش میزان حساسیت و ضرورت اجرای آن برنامه توسط رده های اجرا کننده و انجام صحیح تر و جدی تر آن برنامه خواهد شد.

 

در این کارگاه، استراتژی ها و اهداف برنامه خدمات نوین سلامت در حوزه بیماری های غیر واگیر با تأکید بر بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، بیماری های ریوی و سرطان ها و همچنین سلامت سالمندان و سلامت روان که باید تا سال 1404 (2025) به آنها دست یافت، توسط کارشناسان ستادی شبکه برای کادر بهداشتی شهرستان تشریح و بر انجام غربالگری و مراقبت ها در جمعیت هدف برنامه (افراد بالای 30) سال تأکید شد.

تاریخ درج خبر : شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٦  |  کد خبر : ٨٧٨٦ | تعداد نمایش خبر : 190
 

 


خروج