صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


در بیمارستان نیاپور شهرستان بندرخمیر صورت گرفت:
برگزاری اولین همایش فرهنگ سازی ترویج زایمان طبیعی در بیمارستان نیاپور بندرخمیر
 

 اولین همایش شهرستانی ترویج زایمان طبیعی و تغذیه با شیر مادر و آموزش سلامت همگانی با حضور رییس بیمارستان، متخصص زنان زایمان و کادر اداری و درمانی و مادران باردار در بیمارستان نیاپور شهرستان بندرخمیر به همت دفتر پرستاری و زایشگاه بیمارستان نیاپور در محل سالن کنفرانس بیمارستان برگزار شد.

دکتر حسین درویش خواه، رییس بیمارستان نیاپور شهرستان بندرخمیر گفت: ترویج زایمان طبیعی از جمله مهم‌ترین بسته‌های طرح تحول سلامت است که از ابتدای طرح مورد توجه خاص قرار گرفته است. با برگزاری این گونه همایش ها با فرهنگ سازی در زمینه ترویج زایمان طبیعی و بهبود سلامت مردم می توان گام های مؤثری برداشت.

دکتر درویش خواه افزود: همایش زایمان طبیعی و ترویج تغذیه با شیر مادر با هدف توانمندسازي مادران باردار در امر زايمان طبيعي به منظور کاهش سزارين و افزايش زايمان طبيعي و همچنين افزايش آگاهي مادران باردار در زمينه مزاياي زايمان طبيعي و معايب سزارين برگزار شد.

دکتر مهناز ضیافت، متخصص زنان و زایمان بیمارستان نیاپور بندرخمیر با تشریح انواع زایمان، زایمان طبیعی را دارای مزایای بیشتری نسبت به عمل سزارین دانست و گفت: نوزادانی که از طریق طبیعی متولد می‌شوند، بسیار سالم‌تر از نوزدانی هستند که به روش سزارین به دنیا آمده‌اند و معمولاً به لحاظ هوشی در سطح بالاتری قرار دارند.

دکتر ضیافت تصریح کرد: البته اگر سزارین در جایگاه خود و مواردی که به تشخیص پزشک باشد انجام شود، مشکلی ندارد که در موارد نادری پیش می‌آید و اکثر افراد باردار توانایی زایمان طبیعی را دارند.

در پایان همایش نیز پس از پخش کلیپ های زایمان طبیعی و سزارین، پکیج آموزشی و فواید زایمان طبیعی بین شرکت کنندگان در مراسم توزیع شد.

 

 

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٥ آذر ١٣٩٦  |  کد خبر : ١٠١٤١ | تعداد نمایش خبر : 239
 

 


خروج