صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


کلاس آموزشی با موضوع ایدز در هنرستان پسرانه خوارزمی کیش تشکیل شد
 

به مناسبت هفته  اطلاع رسانی ایدز، کلاس های آموزشی با موضوع ایدز و راههای پیشگیری و انتقال آن توسط پزشکان مرکز توسعه سلامت کیش، در مدارس کیش تشکیل گردید.

با توجه به این که راه های انتقال عمدتاً با رفتار انسان مرتبط هستند، آموزش به منظور ترویج رفتارهای ایمن، نقش اساسی دارد و به همین منظور تیم سلامت مرکز توسعه سلامت کیش اقدام به برگزاری این کلاس ها نمود.

دکتر البرز مهدوی، پزشک مرکز توسعه سلامت کیش با حضور در هنرستان خوارزمی در خصوص تاریخچه ایدز، پیشگیری و نحوه پیشگیری، تفاوت فرد مبتلا به  ایدز و اچ آی وی مثبت، راه های انتقال، انگ زدایی، اهمیت رفتار های پرخطر در جوانان و روش مدیریت این بحران ها در جوانان مطالبی عنوان کرد و به سؤالات دانش آموزان پاسخ داد.

وی ادامه داد: ایدز  نوعی بیماری است که در دستگاه ایمنی توسط ویروس نقص ایمنی (HIV) ایجاد می‌شود و بیماری ناشی از ویروس HIV دارای سه مرحله اصلی است. در مرحله اول (عفونت حاد) فرد ممکن است برای مدت کوتاهی بیماری شبه آنفلوآنزایی را تجربه کند. به همین دلیل معمولاً این بیماری تا یک دوره طولانی بدون هیچ علائمی دنبال می‌شود که به این مرحله از بیماری، دوره نهفتگی گفته می‌شود. هر چقدر که بیماری پیشرفت یابد، تداخل بیشتری با دستگاه ایمنی بدن پیدا می‌کند و باعث می‌شود که افراد به عفونت‌هایی مانند عفونت فرصت‌طلب و تومور دچار شوند.

پزشک مرکز توسعه سلامت کیش خاطر نشان کرد: این بیماری عمدتاً از طریق آمیزش جنسی محافظت نشده، انتقال خون آلوده، سرسوزن آلوده و انتقال از مادر به فرزند در طول بارداری، زایمان یا شیردهی منتقل می‌شود.

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٥ آذر ١٣٩٦  |  کد خبر : ١٠١٤٠ | تعداد نمایش خبر : 118
 

 


خروج