صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


برگزاری کلاس آموزشی تربیت جنسی از دیدگاه اسلامی و روانشناسی در مدرسه البرز
 

  شیوه‌های آموزش و تربیت صحیح و چگونگی رفتار با فرزندان، همواره یکی از مسائل مورد توجه والدین دلسوز و متعهد و معلّمان و مربیان مسئول بوده است؛ تبیین و توضیح و آموزش شیوه‌های صحیح تربیت جنسی و چگونگی برخورد با فرزند بر اساس الگوی بومی و دینی، از ضروریات جامعه اسلامی می باشد.

امروزه با توجه به زمینه‌های وسیع انحراف، به ویژه انحراف جنسی از طریق عواملی مانند تلویزیون، سینما، اینترنت و ماهواره و شدت تأثیرپذیری کودکان، نوجوانان و جوانان از این عوامل، ضرورت توجه به شیوه‌های کاربردی تربیت صحیح و عوامل پیشگیری از انحراف، بیشتر شده است و مراجعه به احادیث و تبیین شیوه‌های کاربردی که معلّمان و مربّیان آشنا به تعلیمات الهی و آگاه از جنبه‌های شناختی، عاطفی و رفتاری آدمی در دوره‌های مختلف رشد مطرح کرده‌اند، ضرورت بیشتری پیدا کرده است.

در تربیت باید همه جنبه‌های جسمی، روانی، اخلاقی، جنسی و اجتماعی مورد توجه قرار گیرد. هماهنگی بین این ابعاد و فراهم‌سازی زمینه‌های تربیتی در مراحل گوناگون، از یک سو نیاز به کسب اطلاعات و آموزش و تجربه والدین، معلّمان و مربیان دارد و از سوی دیگر، تربیت جنسی از سخت‌ترین و حساس‌ترین جنبه‌های تربیتی است که لازم است با ظرافت و تکنیک‌های ویژه، در مقاطع سنّی مختلف، از سوی والدین و مربیان، پیگیری شود. تربیت جنسی علاوه بر رشد سالم و صحیح، از انحرافات و اختلالات و بیماری‌های جنسی پیشگیری می‌کند. همه اینها از ضرورت پرداختن به تربیت و آموزش جنسی، حکایت دارد و با توجه به اینکه جامعه اسلامی باید بر اساس نظام تربیتی اسلام تعیین گردد، کشف شیوه‌های آموزشی و تربیتی هماهنگ با مبانی، اهداف و اصول به‌دست آمده از متون دینی و تکنیک‌های استخراج شده از آیات و روایات، نقطه عطف تربیتی در جامعه ما محسوب می‌گردد.

در همین رابطه و در راستای اجرای برنامه های آموزشی هفته اطلاع رسانی ایدز در مدارس، یک کلاس آموزشی ویژه والدین دانش آموزان مدرسه البرز در کیش با مشارکت مرکز توسعه سلامت کیش، حوزه علمیه و آموزش و پرورش برگزار شد.

فریبا مهدوی، کارشناس سلامت روان مرکز توسعه سلامت کیش و شهریاری، مدرس حوزه علمیه در کیش مدرسین این کلاس آموزشی با هدفی مشترک بودند.

هدف از برگزاری این کلاس ها، بیان فوايد آموزش هاي مناسب جنسي در فرهنگ اسلام و تحقيقات روان شناختي است. در اين کلاس، والدین‌ با اهميت و ضرورت آموزش هاي جنسي، روش ها و منابع مناسب آن و پيشگيري از انحرافات جنسي آشنا شدند.

 

 

تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦  |  کد خبر : ١٠١٣٩ | تعداد نمایش خبر : 125
 

 


خروج