صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


فرهنگ سازي و نقش آموزش به عنوان کلید اصلی پیشگیری از ایدز در جامعه / ایدز محور اصلی هشتمین نشست شورای پیام رسان سلامت
 

شورای پیام رسان سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیریک با محوریت ایدز و HIV با حضور اعضای شورا در فرمانداری این شهرستان تشکیل جلسه داد.

دکتر غلام رحیمی؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیریک گفت: بيماري ايدز يك پديده فردي و اجتماعي است و به عنوان یک آسیب اجتماعی نیازمند همت اجتماعی و همگانی است؛ بنابراين کنترل بیماری ایدز بدون مشارکت و همکاری مردم و ادارات امکان پذیر نمی باشد.

وی در خصوص اهمیت بیماری ایدز و کنترل آسیب های اجتماعی از همه ادارات خواست با هم افزایی و همکاری بیشتر در اجرای برنامه پیشگیری و کنترل بیماری ایدز در سطح شهرستان تلاش کنند.

دکتر رحیمی با بیان اینکه این شهرستان با توجه به موقعیت اجتماعی و جغرافیایی و تردد به کشورهای حوزه خلیج فارس در معرض خطر ابتلا به بیماری ایدز می باشد، گفت: نقش آموزش به عنوان کلید اصلی پیشگیری از ایدز باید بیش از پیش پررنگ تر باشد و امید است ضمن آگاه سازی افراد برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری واگیر، در مسیر شناسایی افراد مبتلا و درمان آنها اقدام کنیم. 

در ادامه مرتضی آشوری؛ مسئول مبارزه با بیماری ها، گزارشی از وضعیت بیماری ایدز و چالش های موجود در زمینه کنترل بیماری و همچنین ضرورت همکاری دستگاه های مربوطه ارائه داد.

آشوری افزود: بر اساس برنامه جهاني كنترل ايدز تا سال ٢٠٢٠ مي بايست بيش از ٩٠ درصد مبتلايان شناسايي شود و می بایست بیش از 90 درصد مبتلايان تحت پوشش شيوه هاي درماني پايدار قرار گيرند که نسبت به استاندارد جهانی و کشوری در سطح پایین تری قرار داریم.

 

در ادامه اعضای شورا نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه همکاری و اطلاع رسانی عمومی ارائه و مصوباتی در جلسه به امضاء رسید.

تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦  |  کد خبر : ٩٨٧٨ | تعداد نمایش خبر : 163
 

 


خروج