صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


نفس هایم تنگ شده بود؛ جدال با کرونا تجربه دردناک زندگی با مرگ بود
 

 

زهرای ۴۳ ساله با عنوان اینکه نجات جان خود را مدیون کادر درمان بیمارستان شهید محمدی هستم، گفت: هیچ وقت فکر نمی کردم یک روز نفس کشیدن برایم اینقدر سخت و طاقت فرسا شود؛ تجربه کرونا تجربه مرگ با زندگی بود.

این بیمار با عنوان اینکه چند روز بعد از شرکت در مراسم عروسی برادرم، دچار تنگی نفس و سرفه شده و جهت پیگیری به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس مراجعه کردم، گفت: بعد از ویزیت و انجام سی تی اسکن ریه، با توجه به درگیری شدید ریه هایم، در بخش کووید ۴ بیمارستان بستری شدم؛ اما به دلیل سرعت پیشرفت بیماری و تنگی نفس های شدید، به بخش مراقبت های ویژه کووید منتقل شدم و بعد از گذراندن روزهای سخت و طاقت فرسا، از مرگ حتمی نجات یافته ام که این را مدیون زحمات تیم پزشکی و پرستاری این بیمارستان هستم.

دکتر مهدی حسنی آزاد، پزشک متخصص عفونی مجتمع پیامبر اعظم(ص) با اشاره به اینکه بیمار خانم ۴۳ ساله بدون بیماری زمینه ای، با سرفه، تنگی نفس، افت سطح اکسیژن شریانی و حدود ۹۰ درصد درگیری ریه به دنبال ابتلا به ویروس کووید ۱۹ بود، گفت: بیمار شرایط بحرانی و سختی را طی می کرد و برای بیمار درمانهای مرتبط با کووید ۱۹ و همچنین پنج نوبت پلاسمافرزیس انجام شد و در نهایت با لطف و عنایت پروردگار و تلاش های کادر پزشکی و پرستاری، بعد از ۸ روز بستری در بخش مراقبت های ویژه آی سی یو، شرایط بیمار مساعد و جهت ادامه درمان به بخش بستری کووید ۳ منتقل و سپس پس از سه هفته بستری با حال عمومی قابل قبول ترخیص شد.

دکتر حسنی آزاد با اشاره به اینکه ویروس کووید ۱۹ تا مدتها مهمان ناخوانده زندگی ما خواهد بود و عزیزان زیادی را از ما خواهد گرفت، گفت: مردم باید هوشیار و آگاه باشند، شرایط سفید مطلقی وجود ندارد، تغییر شرایط استانها از قرمز به هشدار یا زرد دلیل مناسبی برای عدم رعایت موازین بهداشتی و پروتکل های اعلام شده نیست. همه ما مکلفیم اول به خاطر سلامتی خود و خانواده، سپس به خاطر سلامت جامعه و کادر درمان توصیه های بهداشتی را جدی بگیریم و به آن عمل کنیم.

 از شرکت در مراسم و دورهمی ها با عنوان اینکه همه آشنا و از خود هستند، به جد پرهیز کنید و فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و ضدعفونی دستها باید عادت روزمره همگی ما باشد.

 

 

تخت آی سی یو


 

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٩  |  کد خبر : ١٨٩٣٤ | تعداد نمایش خبر : 262
 

 


خروج