صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


در تیرماه سال جاری صورت گرفت؛
نجات جان 13 بیمار کووید 19 با حال عمومی وخیم در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس
 

۱۳ بیمار با حال عمومی بسیار وخیم در تیرماه سال جاری بدلیل ابتلاء به کووید ۱۹ در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس از مرگ حتمی نجات یافتند.

تعداد ۸۰۹ بیمار در بخش های کووید 19 مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) بستری، که از این تعداد ۷۱۵ نفر با حال عمومی خوب مرخص شدند.

فوق تخصص ریه مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم بندرعباس گفت: تعداد ۱۳ تن از این بیماران با حال عمومی بسیار وخیم و درگیری وسیع ریه با سطح اکسیژن خون پایین در بخش های ویژه کووید بستری بودند که پس از پشت سر گذاشتن شرایط بسیار سخت و اهتمام و تلاش کادر پزشکی و پرستاری از مرگ حتمی نجات یافته و با حال عمومی خوب مرخص شدند.

دکتر احسان رمضانیان نیک با عنوان اینکه این بیماران در محدوده سنی ۲۶ تا ۸۱ سال بودند ابراز کرد: در حال حاضر برای درمان بیماران کووید ۱۹، علاوه بر انجام پروتکل های درمانی حسب نیاز بیماران پلاسمافرز، همو پرفیوژن و سایر درمان‌های نوین  انجام می گردد.

وی تاکید کرد: قطعا بهترین روش برای کنترل این بیماری پیشگیری از ابتلاء موارد جدید می باشد؛ لذا باید تمامی افرادخود را مسئول بدانند و با رعایت پروتکل های بهداشتی استفاده از ماسک در اماکن عمومی و حفظ فاصله اجتماعی حداقل ۲ متر با یکدیگر در قطع زنجیره انتقال و حفظ سلامت خود و دیگران کوشا باشند.

 

 
بیمارستان شهید محمدی

 

تاریخ درج خبر : شنبه ١١ مرداد ١٣٩٩  |  کد خبر : ١٨٣٧٨ | تعداد نمایش خبر : 113
 

 


خروج