صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


اورژانس هوایی هرمزگان، ناجی زن ۶۵ ساله
 

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، از نجات جان یک خانم ۶۵ ساله توسط اورژانس هوایی در کوه های کندان شهرستان بندرخمیر خبر داد.

دکتر حسین قاسمی گفت: در پی ارائه گزارشی مبنی بر کاهش سطح هوشیاری یک خانم ۶۵ ساله با سابقه فشار خون و مشکل قلبی، در کوههای کندان منطقه مارو واقع در شمال شهرستان بندرخمیر، بالافاصله بالگرد اورژانس هوایی، فعال و عازم منطقه شد.

  قاسمی افزود: با توجه به مشخص نبودن محل دقیق حادثه، دو تن از داوطلبین هلال احمر  و  یک بلد محلی، همراه تیم اورژانس هوایی عازم منطقه شدند.

وی گفت: بیمار خانمی ۶۵ ساله اهل و ساکن بندرخمیر، که از چند روز قبل، جهت رسیدگی به نخلستان شخصی، عازم منطقه شده بوده؛ حین بازگشت، به علت گرمای شدید هوا و داشتن بیماری زمینه ای، دچار افت سطح هوشیاری می گردد.

رئیس مرکز اورژانس استان اظهار کرد: به علت کوهستانی و صعب البور بودن منطقه، امکان اعزام آمبولانس زمینی مسیر نبوده، لذا بعد از هماهنگی با کادر پرواز، تیم اورژانس هوایی با تجهیزات کامل به منطقه اعزام شدند.

دکتر قاسمی عنوان کرد: با توجه به ناهموار بودن محل فوریت، به ناچار بالگرد در منطقه ای دورتر از بیمار فرود آمده و تکنسین های اعزامی به رغم گرمای طاقت فرسای کوهستان، مسافتی چند کیلومتری را با پای پیاده با تجهیزات پزشکی، پیموده؛ تا به بالین بیمار برسند. بعد از امجام اقدامات درمانی اولیه در محل فوریت از قبیل اکسیژن تراپی، کنترل علائم حیاتی و فیکس کردن بیمار به محل توقف بالگرد منتقل و از آنجا به بیمارستان نیاپور بندر خمیر، انتقال داده شد.

 
اورژانس هوایی هرمزگان

 

تاریخ درج خبر : شنبه ١١ مرداد ١٣٩٩  |  کد خبر : ١٨٣٧٤ | تعداد نمایش خبر : 108
 

 


خروج