صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


مدیر گروه سلامت محیط و کار مرکز بهداشت استان هرمزگان:
نظارت مستمر بر رعایت پروتکل های بهداشتی در ادارات، صنایع، اماکن عمومی و بانک ها در حال انجام است
 

 

مدیر گروه سلامت محیط و کار مرکز بهداشت استان هرمزگان گفت: از آغاز اپیدمی کووید ۱۹ در  استان، طرح تشدید نظارت بر ادارات و دستگاههای اجرائی، اماکن عمومی، بانک ها و اصناف در سراسر استان آغاز و تا پایان همه گیری این بیماری ادامه دارد.

ماشاالله مریدی افزود:  بر اساس آخرین بازرسی ها و پایش میدانی بازرسان سلامت محیط  و کار استان از نحوه اجرای فاصله گذاری اجتماعی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اصناف، ادارات، بانک ها و سایر اماکن عمومی رعایت پروتکل های بهداشتی بر اساس بخشنامه های وزارت بهداشت نسبتا رضایت بخش و  نسبت به ماههای گذشته در حال ارتقاء می باشد.

وی با تأکید بر لزوم ضرورت رعایت فاصله‌گذاری هوشمند در ادارات استان گفت: در راستای اجرای پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سازمانها، ادارات و اصناف اماکن نمونه شناسایی و از آنان تقدیر خواهد شد و به ادارات و اماکن متخلف نیز تذکر داده خواهد شد .

مریدی ابراز کرد: رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی باید در ادارات، بانک ها و اصناف ادامه داشته باشد تا شاهد کاهش موارد مثبت بیماری در استان باشیم.

مریدی با اشاره به ارتقاء وضعیت بهداشت و نحوه رعایت فاصله گذاری اجتماعی در ادارات و اماکن دولتی پس از انجام دو طرح تشدید نظارتی در استان  عنوان کرد: در ابتدای طرح تشدید نظارت در استان بانک ها و برخی از ادارات وضعیت بسیار نامناسبی داشتند ولی در حال حاضر وضعیت  آنها خیلی بهتر و رضایت بخش است.

وی تصریح کرد: رعایت دستورالعملها برای تمامی صنوف و ادارات و صنایع الزامیست  و در صورت عدم رعایت دستورالعملهای فوق الذکر با متخلفین برخورد خواهد شد .

مریدی با اشاره به بازدید های اخیر بازرسان سلامت محیط استان از برخی از اماکن دولتی و اصناف عنوان کرد: دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، پیشخوان دولت و واحد تیپاکس اداره پست قدم های مناسبی در راستای ارتقای طرح فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی برداشته اند؛ انتظار می رود با توجه به بار بالای مراجعات مردم به این دفاتر همکاری بیشتری با مجموعه بهداشت  داشته باشند.

 

 
ماشاالله مریدی

 

تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٩ مرداد ١٣٩٩  |  کد خبر : ١٨٣٦٥ | تعداد نمایش خبر : 50
 

 


خروج