صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


جلسه فوریتی پیشگیری از شیوع بیماری آنفلوانزا در بندرخمیر
 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرخمیر هدف از برگزاری جلسه فوریتی پیشگری از شیوع بیماری آنفلوانزا در شهرستان بندرخمیر را آموزش عموم مردم، دانش آموزان در مدارس، اماکن و حساس سازی جامعه با هدف پیشگیری از ابتلاء به این بیماری عنوان کرد.

دکتر معصومه شکری زاده افزود: با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما و شیوع بیماری آنفلوانزا و اهمیت آن در گروه های پر خطر شامل کودکان، افراد ۶۵ ساله یا پیرتر، زنان باردار، و آن‌هایی که به بیماری‌های خاص دیگر مبتلا هستند، پیشگیری از مهمترین مواردی است که با اطلاع رسانی و آموزش در دستور کار بهداشت و درمان این شهرستان قرار دارد.

دکتر معصومه شکری زاده با اشاره به اینکه آنفلوانزا نوعی بیماری ویروسی است و شباهت زیادی به سرماخوردگی دارد. بیان داشت: باتوجه به اینکه این بیماری شباهت فراوانی به سرماخوردگی دارد، لذا توصیه می‌شود در هنگام مواجه شدن با علائم سرماخوردگی فورا به پزشک مراجعه کنید.

دکتر شکری زاده تأکید کرد: تمام مراکز بخصوص بیمارستان بیماران تب دار مشکوک را شناسایی و در سامانه نظام مراقبت بیماریها ثبت گردد.

رئیس بیمارستان نیاپور شهرستان بندرخمیر تزریق واکسن آنفولانزا را در تأثیر و پیشگیری از بیماری را فوق العاده مهم دانست و افزود:  بهترین زمان تزریق واکسن پیشیری از آنفولانزا نیمه اول شهریورماه تا نیمه پایانی دی ماه هست که تزریق این واکسن برای افراد از سنین 6 ماهه به بالاتر الزامی می باشد.

دکتر حسین درویش خواه تصریح کرد : در حال حاضر حدود 90 درصد از مراجعین با علایم تب به بیمارستان مراجعه می کنند که با توجه به بررسی های انجام شده در ابتدا بیشترین آمار مراجعین از روستاهای اطراف بوده ولی از ابتدای این ماه بیشترین مراجعین با این علایم از ساکنین سطح شهر بندرخمیر می باشد.

محمد شمس الدینی با بیان اینکه آنفلوانزا یک بیماری ویروسی و در هر سنی می تواند افراد را مبتلا سازد، اظهار داشت:  یک بیماری حاد تنفسی به علت ویروس که در فصول سرد سال شایع است ومیزان حمله ویروس این بیماری در اجتماعات ۱۰ تا۲۰ درصد و در محیط های بسته تا ۵۰ درصد می باشد و همه گیری ها معمولا در فصلهای سرد و بارانی سال اتفاق می افتد.

این نشست با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان بندرخمیر، رییس بیمارستان نیاپور، معاون بهداشتی شبکه، مسسئول مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت، متخصصین بیمارستان و پزشکان عمومی بیمارستان و مراکز خدمات جامع سلامت در سالن کنفرانس بیمارستان نیاپور برگزار شد.

 

 

تاریخ درج خبر : دوشنبه ١١ آذر ١٣٩٨  |  کد خبر : ١٦٢٧٨ | تعداد نمایش خبر : 390
 

 


خروج