صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


آموزش و بکارگیری صحیح پدافند غیر عامل در جمع پرسنل بهداشت و درمان کیش
 

 

رییس مرکز توسعه سلامت کیش گفت: آموزش و بکارگیری صحیح پدافند غیر عامل، گام موثری در زمینه ی تمهیدات و برنامه های پیش بینی شده در زمان های عادی و بحرانی است.

دکتر محمدرضا رضانیا افزود: به منظور کاهش و جلوگیری از هرگونه جنگ های عاملی و خسارات ناشی از آن در هر کشور، با رعایت و استفاده از اصول پدافند غیر عامل و اجرا و بکارگیری طرح های مربوط به آن  می توان ضمن کاهش خسارات اولیه و صدمات آتی، تاثیر پدافندهای عامل را تا حد بسیار زیادی کاهش داده  و یا از آن جلوگیری کرد.

وی ابراز کرد: در همین راستا یک دوره آموزشی پدافند غیر عامل و مديريت بحران، به منظور بالا بردن سطح علمی و آموزشی کارکنان در موارد اضطراری و آمادگی هرچه بیشتر کارکنان در مقابل هرگونه تهدیدات دشمنان بویژه تهدیدات نرم در سالن شهید همت مرکز جامع خدمات سلامت بوعلی برگزار شد.

دکتر رضانیا مدرس این دوره در جمع پرسنل مرکز توسعه سلامت، با اشاره به سياستهاي ابلاغي توسط مقام معظم رهبري (مدظله العالي) در حوزه پدافند غيرعامل و فراهم نمودن بستر آموزش و فرهنگ سازي گفت: ایمن سازی منابع و زیرساخت های ضروری کشور، حفظ منابع، کاهش آسیب پذیری، هم افزایی برای جایگزینی منابع، دفاع غیر نظامی، افزایش آستانه مقاومت ملی و ... از مهمترين دلايل اهميت اين مقوله در عصر حاضر به شمار مي رود.

رییس مرکز توسعه سلامت کیش عنوان کرد: هدف از برگزاری و اجرای آموزش پدافند غیر عامل را کاستن آسیب پذیری نیروی انسانی،تاسیسات و تجهیزات حیاتی و حساس و مهم کشور بر شمرد.

شرکت کنندگان در این دوره با مباحثی همچون: تعاریف و اصطلاحات پدافند عامل و غیر عامل، انواع دفاع غیر عامل و اهمیت آن، نظریه های استراتژیک و اهمیت و لزوم توجه به دفاع غیر عامل، تاریخچه پدافند غیر عامل، مقاوم سازی مفاهيم روز پدافند غير عامل، انواع راهكارها و موانع و نحوه عمل در مواقع بحراني با استفاده از مفاهيم پدافند غیر عامل آشنا شدند.

 

 

 

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٤ آبان ١٣٩٨  |  کد خبر : ١٦٠٩٤ | تعداد نمایش خبر : 223
 

 


خروج