صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در مراسم تجلیل از خبرنگاران:
بخش مهمی از این پیشرفت را مدیون آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی توسط خبرنگاران هستیم
 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان در نشست خبری که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، گفت: اگر در کشور ما پیشرفت‌هایی حاصل‌شده است، فقط حاصل تلاش مسئولین نیست؛ بلکه بخش مهمی از این پیشرفت را مدیون آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی توسط خبرنگاران هستیم.

دکتر حسین فرشیدی بیان کرد: بسیج ملی کنترل فشار خون یکی از جلوه های ویژه ارائه شده در وضعیت بهداشت و درمان کشور بود و نتایج آن بیش از هدف تعیین شده رقم خورد.

دکتر فرشیدی افزود: همه ارگانها و سازمانهایی که می توانستند به هر شکلی با جامعه ارتباط برقرار کنند، با بهداشت و درمان همکاری داشتند و در این طرح بزرگ شریک بودند. صدا و سیما نیز در این میان با اطلاع رسانی و مشارکت فعال، یکی از سازمانهای پیشرو در این طرح ملی بود.

وی ابراز کرد: نتایج طرح در استان بیش از آن چیزی بود که در طراحی اولیه وزارت بهداشت قرار بود دانشگاههای علوم پزشکی به آن برسند؛ 50 درصد افراد بالای 30 سال، افراد در معرض خطر، زنان باردار و افراد دارای بیماری کلیوی گروههایی بودند که قرار بود حداقل یک بار فشار خون آنها را درست بسنجیم.

دکتر فرشیدی اظهار داشت: آمار و ارقام ما در سطح استان بالای 75 درصد است. برخی از شهرستانها تا 85 درصد و بندرعباس بیش از 72 درصد و این آمار بسیار بالایی است که در بندرعباس توانستیم با این جمعیت و با آب و هوای گرم حداقل یک بار پر فشاری خون در گروههای هدف را بسنجیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان عنوان کرد: مراکز سلامت ما در مواجهه با افرادی هستند که در طی این طرح، از بیماری فشار خون آنها اطلاع پیدا کردند و اکنون برای سلامت این افراد پیگیری می کنند و این موضوع از برکات مهم این طرح است.

وی تصریح کرد: پس از پایان این طرح و شناسایی بیماران، وظیفه ما پیگیری این موضوع است. افرادی که پر خطر هستند و کسانی که مشکوک به پر فشاری خون هستند، باید تحت نظر و درمان قرار بگیرند.

دکتر فرشیدی گفت: پس از تجزیه تحلیل آماری که انجام خواهد شد و نتایج آن را می توانیم اعلام کنیم، می توانیم بگوییم در راستای تأمین سلامت مردم چه حماسه بزرگی اتفاق افتاده است.

 

در پایان از خبرنگاران و اصحاب رسانه استان با اهدای لوح یادبود تقدیر شد.

 

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٨  |  کد خبر : ١٥٤٧٣ | تعداد نمایش خبر : 242
 

 


خروج