صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


ازدواج آسان، نظام ارجاع سلامت و پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو محورهای اصلی شورای سلامت بندرخمیر
 

 

جلسه شورای سلامت شهرستان بندرخمیر به ریاست دهقانی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری و با حضور اعضاء با سه محور ازدواج آسان، نظام ارجاع سلامت و پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری شهرستان بندرخمیر جلسه شورای سلامت را از مهمترین جلسات شهرستان دانست و گفت: باید تمام دستگاه‌ها پای کار بیایند و مشکلات و موانعی که در حوزه سلامت و بهداشت وجود دارد برطرف و از پیش روی مردم برداشته شود.

فرزاد دهقانی در خصوص فراهم شدن زمینه ازدواج آسان برای جوانان و مشکلات ازدواج در سنین بالا مطالبی عنوان کرد و افزود: با توجه به لزوم اجتماعی شدن نظام ارجاع الکترونیک سلامت و همچنین در پیش رو بودن عید قربان، خواستار همکاری سایر ادارات و ائمه جمعه و جماعات با شبکه بهداشت در خصوص اطلاع رسانی نظام ارجاع و پیشگیری از بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرخمیر توضیحات کامل برنامه نظام ارجاع الکترونیک و ایجاد مسائل و مشکلات احتمالی را بیان کرد و گفت: درصد ارجاع در مناطق مختلف بسته به اعتماد بیمار به پزشک متفاوت است؛ بنابراین اعتماد سازی نقش مهمی را در بهبود و بهینه سازی استقرار نظام ارجاع الکترونیک سلامت بازی می کند که با اجتماعی نمودن نظام ارجاع الکترونیک سلامت و با همکاری سایر ادارات، شوراهای اسلامی و دهیاران به این مقوله امر فوق تسریع خواهد شد.

دکتر معصومه شکری زاده افزود: سطح ارجاع 2 برای مراکز خدمات جامع سلامت در شهرستان بندرخمیر، بیمارستان خمیر، بیمارستان شهید محمدی، بیمارستان کودکان، کلینیک هرمز و کلینیک مشیر می باشد.

دکتر شکری زاده در خصوص بیماری تب کریمه کنگو با توجه به در پیش بودن عید قربان و ذبح احشام در این ایام بطور کامل در خصوص عامل بیماری، راه های انتقال، علائم و راه های پیشگیری و آموزش قصابان و مردم توضیحات مفصلی ارائه کرده و خواستار همکاری و کنترل مراکز ذبح توسط دامپزشکی شد.

وی در خصوص ازدواج آسان در جوانان و پیشگیری از چاقی و اضافه وزن در کودکان و نوجوانان (برنامه ایران اکو) نکاتی اشاره کرد و ابراز داشت: جوانان سرمایه‌های ارزشمند هر جامعه هستند و ما باید با برنامه‌ریزی درست زمینه را برای ازدواج آسان و پایدار در بین جوانان ایجاد و سنت پسندیده گذشته در امر ازدواج را در جامعه احیاء کنیم.

 

 

 

تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٨  |  کد خبر : ١٥٤٧٠ | تعداد نمایش خبر : 329
 

 


خروج