صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


فشار خون؛ بدانیم و اقدام کنیم / آغاز بسیج ملی کنترل فشار خون در شهرستان قشم
 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم گفت: بسیج ملی کنترل فشار خون در شهرستان قشم همزمان با کل کشور از 17 خرداد 98 آغاز و تا 15 تیر ماه ادامه خواهد داشت و انتظار می رود در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، جمعیت بالای 30سال و گروه هدف شهرستان که بیش از 57 هزار نفر می باشند و تمامی زنان بادار و بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی در هر گروه سنی، غربالگری شوند.

دکتر حمید رضا بهزادی افزود: اطلاع رسانی و آموزش از 27 اردیبهشت در شهرستان آغاز شده است و ضمن آموزش به عموم مردم، غربالگری افراد واجد شرایط با رعایت شرایط استاندارد، کنترل و ثبت می گردد.

دکتر بهزادی بیان داشت: گروه هدف در شهرستان قشم، جمعیتی بالای 57 هزار نفر می باشد که یک هزار و 970 نفر از آنها را مادران باردار زیر 30 سال تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: 8 مرکز خدمات جامع سلامت، 5 پایگاه شهری و روستایی، 41 خانه بهداشت، 5 پایگاه فوریت های پزشکی 115، 4 پایگاه موقت، 2 پایگاه سیار و بیش از 15 اکیپ دو نفره درسطح شهرستان قشم جمعیت گروه هدف را پوشش می دهند .

مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم اظهار داشت: در مدت زمان اطلاع رسانی این طرح، ضمن برگزاری جلسات با مسئولین ستادی و تعیین ناظرین هر حوزه، کلاس های آموزشی برای رابطین بهداشتی ادارات و شرکت های خصوصی برگزار و نحوه کنترل فشار خون، طبق دستوالعمل وزارت بهداشت توسط واحد بیماری های شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم آموزش داده شد. 

 

 

تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢١ خرداد ١٣٩٨  |  کد خبر : ١٤٩٢٨ | تعداد نمایش خبر : 416
 

 


خروج