صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


اجرای مرحله دوم طرح ملی وارنیش فلوراید در مدارس کیش
 

 

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش گفت: به منظور پیشگیری از پوسیدگی دندان کودکان زیر 15 سال و در راستای طرح‌های اداره سلامت دهان و دندان، مرحله دوم طرح وارنیش فلوراید به طور جامع و گسترده از 25 فروردین ماه  در مدارس ابتدایی کیش آغاز می شود.

دکتر محمدرضا رضانیا افزود: دانش‌آموزان مقطع ابتدایی زیر پوشش طرح وارنیش فلوراید قرار دارند و از خدمات طرح ارتقای سلامت دهان و دندان بهره‌مند می‌شوند. در اجرای این طرح ابتدا آموزش‌های لازم توسط کارشناسان مرکز توسعه سلامت کیش و مربیان بهداشت به دانش‌آموز ارائه می‌شود و پس از صرف صبحانه در منزل و مسواک زدن جهت انجام عمل وارنیش فلوراید آماده می‌شوند که این کار توسط تیم اعزامی مرکز توسعه سلامت کیش به صوت رایگان انجام می‌شود.

وی ابراز کرد: تعداد 9 هزار و 964 دانش  آموز دختر و پسر در مقاطع پیش دبستان و دبستان تا هشتم شامل این طرح شده و بصورت رایگان از مزایای این طرح در پیشگیری از پوسیدگی دندانهایشان بهره مند می شوند.

رضانیا با اشاره به اینکه ثابت‌ شده است که وارنیش فلوراید یاوارنیش می‌تواند پوسیدگی دندان‌های کودکان را کاهش دهد، تصریح کرد: وارنیش فلوراید ماده‌ای نیمه مایع و چسبنده و حاوی فلوراید است که در تماس با دندان‌ها به‌تدریج آزاد می‌شود و بیش از ۲۵ درصد باعث کاهش پوسیدگی دندان‌ها می‌شود.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش با بیان اینکه طرح وارنیش فلوراید در مهد کودک‌های کیش نیز اجرا می شود گفت: هدف از اجرای این طرح جلوگیری از پوسیدگی دندان‌های دانش‌آموزان است.

رضانیا با تاکید براینکه  با انجام اقدامات آموزشی و اطلاع رسانی مناسب، زمینه خود مراقبتی در خصوص دهان و دندان در جامعه نهادینه می شود گفت: طرح وارنیش فلوراید دندان دانش آموزان با اعزام مراقبین سلامت و با همکاری مدیر و مربیان مدارس اجرا خواهد شد و امید است گامی به‌ سوی سلامت دهان و دندان فرزندان این سرزمین باشد.

لازم به ذکر است، مرحله اول طرح وارنيش فلورايد تراپی در فصل پاييز اجرايی شد و مرحله دوم اين طرح از 25فروردین در مدارس آغازشده و تا پایان سال تحصیلی ادامه دارد.

 

تاریخ درج خبر : شنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٨  |  کد خبر : ١٤٥١٣ | تعداد نمایش خبر : 101
 

 


خروج