صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


14هزار و 700 بیمار اورژانسی در هرمزگان خدمات درمانی گرفتند
 

بندرعباس- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: از شروع تعطیلات 3 روزه اخیر (چهارشنبه هفته قبل) تا شامگاه جمعه 14هزار و 700 بیمار به اورژانس های بیمارستان های استان مراجعه و خدمات درمانی دریافت کرده اند.

به گزارش شامگاه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، دکتر عبدالله غریب زاده ضمن بازدید از بخش های مختلف بیمارستان شهید محمدی افزود: همیشه در ایام تعطیلات رسمی، برنامه ریزی لازم جهت کشیک و حضور متخصصان به صورتی تنظیم می‌ شود که خدمات رسانی به بیماران اورژانسی و بستری مختل نشود.

وی تصریح کرد: برخی از بیمارستان های غیر دانشگاهی در تخصص جراحی مغز و اعصاب کمبود داشته و جراح تمام وقت در اختیار ندارند ولی با توجه به وجود نظام سطح بندی ارجاع، بیماران نیازمند به ویزیت و خدمات تخصصی رشته یاد شده و سایر رشته ها از طریق مرکز پایش مراقبت های بالینی McMc به بیمارستان مجهزتر در استان اعزام و تمام خدمات اورژانس به بیماران ارائه می شود.

معاون درمان دانشگاه ادامه داد: در بیمارستان های مرجع استان از جمله بیمارستان های شهید محمدی بندرعباس، میناب، قشم و بندرلنگه علاوه بر حضور متخصص طب اورژانس، سایر متخصصان حضور لازم و 24 ساعته داشته و در حال خدمت رسانی هستند.

* 204 مجروح ناشی از تصادفات در 3 روز گذشته

غریب زاده همچنین با اشاره به مراجعه 204 مجروح ناشی از تصادف رانندگی به اورژانس های بیمارستان های استان در3 روز گذشته، اظهار داشت: در این مدت، هیچ بیمارستانی بیمار یا مجروح نیازمند به مراقبت های ویژه را به بیمارستان شهید محمدی ارجاع نکرده و این بیمارستان 3 نفر از بیمارانی که مراجعه مستقیم به بیمارستان شهید محمدی داشته اند را بر حسب ضرورت درمانی در بخش مراقبت های ویژه بستری کرده است.

 

 

تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٧  |  کد خبر : ١٤٠٩٥ | تعداد نمایش خبر : 359
 

 


خروج