صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز ویژه صنف آرایشگران سیریک
 

همزمان با هفته آموزش و اطلاع رسانی ایدز یک دوره آموزشی پیشگیری ار ایدز ویژه صنف آرایشگران شهرستان سیریک برگزار شد.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان سیریک هدف از برگزاری این دوره آموزشی، افزایش آگاهی و مهارت آرایشگران جهت پیشگیری از بیماری ایدز و راههای کنترل آن عنوان کرد و افزود: ارایشگاه یک مکان عمومی است که آرایشگران باید توجه جدی به رعایت اصول بهداشتی در حین کار داشته باشند.

دکتر غلام رحیمی اظهار داشت: به منظور پیشگیری از انتقال بیماری‌های خونی و پوستی قابل انتقال در آرایشگاه‌ها بهترین شیوه استفاده از وسایل شخصی است و از متصدیان آرایشگاه‌ها خواست تا محیط آرایشگاه و وسایل کار تمیز و ضدعفونی باشد.

مرتضی آشوری مسئول مبارزه با بیماریهای شبکه بهداشت آموزش های لازم در خصوص بیماری ایدز، راه های انتقال، علائم بیماری ، راه های پیشگیری، انگ بیماری و نتایج ناشی از آن در جامعه، لزوم و نحوه اجرای روش پیشگیری بعد از مواجهات پرخطر، مکان های پرخطر در ایجاد این بیماری، رعایت اصول بهداشتی و کاری آرایشگران در پیشگیری از بیماری ایدز ، نحوه ی استریل کردن وسایل در آرایشگاه ها را ارائه نمود.

عبدالکریم احمدی کارشناس سلامت محیط و کار شبکه بهداشت در خصوص رعایت اصول بهداشت محیط آرایشگاه و بیماری‌های رایج در این مکان شامل : ایدز، هپاتیت، عفونت‌های میکروبی، قارچی و باکتری‌ها، بیماری‌های پوستی و کچلی توضیحاتی بیان کرد.

تاریخ درج خبر : پنج شنبه ١٥ آذر ١٣٩٧  |  کد خبر : ١٣٤٢٠ | تعداد نمایش خبر : 40
 

 


خروج