صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


احمد مرادی، رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی:
لزوم عزم همگانی برای تبیین تقدم پیشگیری از درمان
 

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در اولین مجمع سلامت شهرستان بندرعباس گفت: سلامت جامعه موضوعی کاملا همگانی و اجتماعی است که همه سهمی در آن داریم و امروز در این مجمع و یا مجامع دیگر باید طوری برنامه ریزی کنیم که نتیجه مثبتی برای رفع مشکلات مردم ارائه شود تا ملت شریف ما بدانند اینها تنها سخنرانی نیست.

احمد مرادی افزود: حوزه سلامت بسیار مهم و در آن نگرانی هایی وجود دارد و به گفته یکی از کارشناسان اختلالات روانی 25 تا 30 درصد جامعه را فرا گرفته که باید برای آن راهکار ارائه کرد.

وی تصریح کرد: شعار "همه برای سلامت و سلامت برای همه" بسیار زیبا گفته شده ولی برای عمل به آن همه جامعه را باید مشارکت داد تا مردم احساس آرامش کنند.

نماینده مردم هرمزگان پیشگیری را تنها راه جلوگیری از عواقب ناگواریست که می تواند اتفاق بیافتد واین عزم همگانی باید نهادینه شود و در حوزه سلامت عدم پیشگیری می تواند بار درمانی دانشگاه علوم پزشکی را بالا ببرد.

مرادی حضور خیرین در مجمع سلامت استانی و شهرستان بندرعباس را نعمتی بزرگ عنوان کرد و گفت: این عزیزان با وجدان و اخلاق، تعصب و غیرت و اعتقادی که دارند همواره در کنار مردم و مسئولین بوده اند و از این فرصت باید برای افزایش و رفاه جامعه در سطوح مختلف بهره برد.

احمد مرادی از عملکرد خوب خیرین در حوزه سلامت و آموزش و پرورش یاد کرد و گفت: تلاش خیرین در این حوزه ها باعث افزایش ظرفیتها در استان هرمزگان شده است.

حسین هاشمی تختی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی هم در این مجمع به اهمیت پیشگیری و ارتقاء سطح بهداشت اشاره کرد و گفت: بهداشت و درمان باید در کنار هم پیشرفت کنند و تنها پرداختن به درمان مشکلی را حل نخواهد کرد.

حسین هاشمی تختی تصریح کرد: آگاهی دادن و افزایش سطح سواد مردم  و بهداشت عمومی جامعه بار درمانی استان را کم کرده و از هزینه ها جلوگیری می کند و اعضا این مجمع  و مجمع استانی می تواند به دانشگاه در این زمینه کمک کند.

بهداشت روان جامعه و آرامش جوانان از مواردی بود که هاشمی تختی به آن اشاره و تاکید کرد: ارگانهای مربوطه تلاش کنند جوانان را بیشتر با قرآن مانوس کنند و اگر قرآن و فرهنگ قرآنی در قلب و درون جوانان نهادینه شود سلامت روح و جسم آنان تضمین خواهد شد.

 

 

تاریخ درج خبر : جمعه ٢٣ شهريور ١٣٩٧  |  کد خبر : ١٢٦٣٩ | تعداد نمایش خبر : 190
 

 


خروج