صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


فرماندار بندرعباس در اولین مجمع سلامت شهرستان بندرعباس:
تبیین محوریت سلامت و توسعه پایدار کاری اجتماعی با همکاری مجمع سلامت هرمزگان انجام می شود
 

فرماندار شهرستان بندرعباس در اولین مجمع سلامت شهرستان بندرعباس با اشاره به همکاری بین بخشی برای کمک به افزایش سطح سلامت مردم در استان گفت: اگر سایر دستگاههای مربوط به سلامت مردم با دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان همکاری لازم را خصوصا در زمینه بهداشت داشته باشند یقین داشته باشند، فشار بر روی بخش درمان استان بسیار کمتر خواهد شد.

احمد پویافر تصریح کرد: نتیجه مجموعه همکاری ارگانهایی مثل شهرداری ها، سازمانهای پسماند، عرضه کنندگان مواد غذایی و سایر بخشها و همچنین سازمان هایی که میتوانند امنیت روانی را به جامعه القا کنند تامین سلامت یک جامعه می شود.

وی گفت: انتقال مشکلات بهداشتی مردم توسط سفیران و رابطین سلامت که در اقصی نقاط کشور، شهرها و روستاها  در لایه های مختلف اجتماع خدمت می کنند و درکنار آن حمایت سازمانها، سمن ها، NGO ها، خیرین و سایر نهادهایی که از بطن مردم هستند، تاثیر بسیاری در رفع آن نیازها و مشکلات خواهد داشت.

پویافر با وجود شوراهای برنامه ریزی، سلامت و امنیت غذایی استان گفت: سلامت جامعه به دست یک سازمان حل نمی شود و تبیین محوریت سلامت و توسعه پایدار کاری اجتماعی و بر مبنای تصمیم گیری مجمع سلامت استانی انجام می شود.

فرماندار بندرعباس اذعان کرد: بیش از 42 درصد بافت سکونت در هرمزگان را حاشیه نشینی یا بافت فرسوده تشکیل می دهد و اینها تبعاتی به همراه دارد و به شدت باعث مشکلات و آسیب های اجتماعی می شود که باید نهادهای ذیربط همکاری، کنترل و اصلاح کنند.

وی در پایان آموزش و آگاه سازی مردم را دارای فرایندی بهم پیوسته عنوان و تصریح کرد: این موضوع مهم با سخنرانی انجام نمی شود و باید گروه هدف را از طریق کارگاهها ، چهره به چهره، خانه ها ، مدارس ، دانشگاهها شناسایی و با همکاری تمامی اعضای مجمع سلامت استان هرمزگان به آن پرداخته شود.

 

 

تاریخ درج خبر : جمعه ٢٣ شهريور ١٣٩٧  |  کد خبر : ١٢٦٣٨ | تعداد نمایش خبر : 238
 

 


خروج