صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


آغاز غربالگری کودکانی که روند تکاملی غیر طبیعی دارند
 

جلسه هماهنگی برون بخشی مرکز رشد و تکامل جامع کودکان با حضور دکتر ناظمی، رئیس بیمارستان کودکان، دکتر علیرضا مؤیدی، پزشک معین تکامل کودکان و همچنین دکتر رسول محمدی، مدیر گروه سلامت خانواده استان و رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس برگزار شد.

 رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس گفت: وضعیت زندگی در طول دوران شیرخواری و ابتدای کودکی، تأثیر قابل توجهی بر تکامل کودکان دارد. شیرخواران و کودکانی که دارای مشکلات فیزیکی (جسمانی) یا محیطی هستند، برای آن که تکامل مطلوب و مناسبی داشته باشند، نیازمند توجه ویژه ای هستند.

 دکتر محمدی بیان کرد: این کودکان نسبت به سایر اطفال، بیشتر به اختلالات تکاملی یا تأخیر تکامل دچار می شوند و این امر خود زمینه ساز بروز انواع و درجات مختلفی از معلولیت های حرکتی، ذهنی، گفتاری، شنوایی و بینایی در آن ها می شود.

وی افزود: برای پیشگیری از این امر، لازم است با تشخیص زودرس مشکلات آن ها و انجام مداخلات به موقع، از بروز تأخیر یا اختلال تکامل جلوگیری کنیم. هدف ما این است که با یک برنامه غربالگری مناسب، کودکانی که روند تکاملی غیر طبیعی دارند را سریع تر تشخیص دهیم تا بتوانیم با مداخله به موقع در جهت اصلاح یا کاهش مشکلات این کودکان گام برداریم و نهایتاً از بروز معلولیت کودکان پیشگیری کنیم.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس ابراز داشت: در مرکز رشد و تکامل واقع در بیمارستان کودکان بندرعباس خدماتی از قبیل کار درمانی، گفتار درمانی و شنوائی سنجی به کودکان مبتلا به اختلالات تکاملی در استان هرمزگان ارائه می شود.

تاریخ درج خبر : دوشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٧  |  کد خبر : ١١٧٠٠ | تعداد نمایش خبر : 133
 

 


خروج