صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


در نشست مشترک مدیران شبکه های بهداشت استان با رییس دانشگاه مطرح شد؛
تمرکز بر سه محور کاهش هزینه، افزایش درآمد و ارتقای کیفیت خدمات درمانی مناسب
 

نشست مشترک مدیران شبکه های بهداشت و درمان استان با رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با موضوع مدیریت منابع و کاهش هزینه های غیر ضروری در سالن کوثر دانشگاه برگزار شد.

دکتر سید حسین داودی رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: ما نباید بر منابع محدود دولتی تکیه کنیم و برای انجام کارهای بزرگ در حوزه سلامت، باید با خلاقیت و نو آوری و متمرکز شدن بر سه محور کاهش هزینه، افزایش درآمد و ارتقای کیفیت خدمات درمانی مناسب، مسیر توسعه در این بخش را فراهم نماییم.

دکتر داودی افزود: مدیریت منابع و صرفه جویی در جهت ارتقاء بهره وری و استاندارد خدمات در دستور کار این دانشگاه قرار دارد؛ و برای تحقق آن نیازمند تلاش و همراهی همه مدیران در سطح دانشگاه هستیم.

وی ابراز کرد: باید به دنبال تمرکز گرایی در حوزه های مختلف دانشگاه، اعم از مدیریت منابع انسانی، مدیریت خدمات پشتیبانی، مدیریت اداری مالی و سایر حوزه های بهداشت و درمان باشیم؛ تا مدیران اجرایی با وقت و فرصت بیشتری به بحث های مهمی چون ارایه خدمات با کیفیت، سرعت در ارایه خدمات و نظارت در اجرای دقیق فرایندها بپردازند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: مدیریت منابع، کاهش هزینه های غیر ضروری، افزایش درآمد و بهبود کیفیت خدمات سلامت باید جزو برنامه های اصلی مدیران شبکه های بهداشت استان باشد.

دکتر داودی با اشاره به لزوم بهبود کیفیت درمان و رضایتمندی بیماران در مراکز درمانی تاکید کرد: مدیریت هزینه ها، افزایش درآمد و بهبود کیفیت و کمیت ارایه خدمات از مهمترین موضوعاتی هستند؛ که انتظار می رود، مدیران شبکه ها و روسای بیمارستان ها به آن توجه کنند؛ و برای تحقق این مهم تلاش نمایند.

در ادامه دکتر غلامعلی جاودان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به گامهای مدیریت منابع در حوزه بهداشت گفت: در جهت تحقق مدیریت منابع و ارتقاء بهره وری ۱۰ گام تعریف شده است؛ که بر اساس این موارد حرکت خواهیم کرد.

دکتر جاودان پروژه های عمرانی حوزه بهداشت استان را به تفکیک شهرستان و مقایسه آنها با نمودار استانی و همچنین درصد پیشرفت فیزیکی آنها در جمع مدیران شبکه های بهداشت تشریح کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بر اهمیت دیدگاههای مدیران تاکید کرد؛ و ابراز داشت: بیان دیدگاههای مدیران راهگشای کارگروه های مختلف که در جهت مدیریت منابع، ارتقاء و استاندارد خدمات تشکیل شده است خواهد بود.

در پایان مدیران شبکه های بهداشت و درمان استان به بیان نظرات در خصوص مدیریت هزینه ها و ارتقاء خدمات در حوزه های کاری خود پرداختند.

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٧  |  کد خبر : ١١٦٤٧ | تعداد نمایش خبر : 267
 

 


خروج