صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


تشکیل مؤسسه خیریه بیمارستان امام سجاد (ع) شهرستان سیریک
 

به منظور ساماندهی خدمات سلامت عام المنفعه و امور نیکوکاری و بهره برداری از منابع حاصل از امور خیریه، با حضور خیّرین حوزه سلامت شهرستان سیریک، مؤسسه خیریه بیمارستان امام سجاد (ع) این شهرستان تشکیل و تأسیس شد.

 دکتر غلام رحیمی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیریک ضمن خوش آمدگویی به مدعوین، اهداف تشکیل مؤسسه خیریه بیمارستانی را بیان نمود و با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه سلامت، بر اهمیت مشارکت مردم به ویژه خیّرین در رفع مشکلات بیمارستان و بیماران تأکید کرد.

دکتر رحیمی، هدف از برگزاری این نشست را ساماندهی کمک های مردمی که خیّرین از گوشه و کنار به صورت پراکنده به بیمارستان اهدا می کنند و اولویت بندی نیازهای بیمارستانی، ساماندهی بیماران و مراجعینی که دارای بضاعت و استطاعت مالی ضعیفی هستند، خواند.

 وی افزود: مؤسسه خیریه بیمارستانی همسو با مجمع خیّرین سلامت در یک مسیر گام برداشته و مجمع خیّرین سلامت، در راستای اهداف کلان حوزه سلامت و مؤسس خیریه بیمارستانی در راستای هدفمند کردن جلب مشارکت های مردمی قدم بر می دارد.

دکتر رحیمی مهمترین  رویکردهای تشکیل مؤسسه را تأمین هزینه های دارو و درمان بیماران بی بضاعت و کم بضاعت، ساخت نمازخانه و همراه سرا برای مراجعین، کمک به درمان بیماران خاص و نیازمند و نیز تقویت و توسعه برنامه های مددکاری به منظور حمایت از اقشار آسیب پذیر بیان کرد.

 در ادامه، میرمرسل ایزدی پور، فرماندار شهرستان سیریک گفت: با توجه به ظرفیت خوب شهرستان در حیطه مشارکت خیّرین، امیدواریم با تشکیل این مؤسسه اقدامات خوبی در این زمینه انجام شود.

ایزدی پور افزود: امید می رود تشکیل این مؤسسه و فعالیت آن بتواند گامی بلند به سوی توسعه سلامت شهرستان با بهره گیری از کمک و مساعدت خیّرین و معتمدین باشد.

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٧  |  کد خبر : ١١٦٤٦ | تعداد نمایش خبر : 157
 

 


خروج