صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


کارگروه ارتباط صحیح و سلامت روان برای بیماران تالاسمی برگزار می گردد
 

کارگروه مهارت های ارتباط صحیح و سلامت روان برای بیماران تالاسمی هر هفته در مرکز بیماری های خاص ابوریحان برگزار می گردد.

سوسن وطن خواه، سرپرستار بخش تالاسمی مرکز ابوریحان با بیان اینکه عدم پذیرش در اجتماع و تمایل به گوشه گیری و انزوا از مشکلات شایع بیماران خاص می باشد، گفت: پیش از این کلاس های حمایت های روان، برای بیماران تالاسمی به صورت کنفرانس ماهیانه برگزار می شد. اما با توجه به نیاز موجود، برگزاری جلسات گروهی به صورت هفتگی در مرکز بیماری های خاص ابوریحان، برنامه ریزی و اجرایی گردید.

 کارشناس ارشد روانشناسی در ادامه افزود: طی این جلسات که به صورت کارگروهی اجرا می شود، با طرح یک مشکل، راهکارهای مواجهه با آن و رفع آن مشکل توسط مددجویان مطرح و در نهایت با هدایت روانشناس به یک جمع بندی مناسب منتهی می گردد.

رئیس مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم(ص) با بیان اینکه مرکز بیماری های خاص ابوریحان یکی از مراکز درمانی این مجتمع می باشد که حدود 870 بیمار تالاسمی پرونده دار را تحت پوشش قرار داده است، گفت: بیماران تالاسمی به جهت پذیرش در جامعه نیاز به حمایت و همچنین آموزش مهارت های ارتباطی دارند که در مجموع موجب افزایش میل به حیاط، پویش و سلامت روان در آنها می شود.

 

دکتر مهدی حسنی آزاد در ادامه افزود: در این راستا در مرکز بیماری های خاص ابوریحان، آموزش های مهارت های زندگی، نحوه تعامل با اجتماع و خود مراقبتی در کنار برنامه های تزریق خون یا دسفرال، ویزیت دوره ای و بررسی علائم بالینی و آزمایشگاهی، انجام می گردد؛ چرا که پذیرش و تعامل با بیماری و سعی در به دست آوردن جایگاه اجتماعی مناسب و ایجاد رضایتمندی از زندگی در این بیماران که از بدو تولد تا پایان عمر با این بیماری دست به گریبان هستند، بسیار حائز اهمیت می باشد.

تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٤ دی ١٣٩٦  |  کد خبر : ١٠٥٠٣ | تعداد نمایش خبر : 136
 

 


خروج