صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


برگزاری کمیته شهرستانی مرگ و میر کودکان زیر 59 ماهه در شهرستان سیریک
 

دومین کمیته شهرستانی مرگ و میر کودکان زیر 5سال با حضور معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیریک، مسئولان واحدهای بهداشتی و اعضای کمیته با هدف بررسی و اتخاذ راهکارهای مناسب در جهت پیشبرد برنامه های فوق الذکر در دفتر مدیریت شبکه برگزار شد.

محمد فولادی، معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیریک اظهار داشت: شاخص مرگ کودکان یک تا 59 ماهه، یکی از شاخص‌های مهم بهداشتی به شمار می‌رود که بهبود آن نشان از روند مطلوب ارایه خدمات بهداشتی در مراکز و خانه‌های بهداشت این شهرستان دارد.

فولادی با اشاره به اقدامات صورت گرفته طی سال گذشته در زمینه کاهش مرگ کودکان در سطح شهرستان، گفت: فعالیت‌هایی از قبیل پیگیری و مراقبت زنان باردار دارای علائم خطر، تهیه و توزیع پمفلت با موضوع جلوگیری از زایمان زودرس به منظور کاهش مرگ نوزاد، برگزاری جلسات آموزشی برای زنان باردار دریافت کننده سبد غذایی و آموزش نحوه مصرف آن از اقداماتی است که در این راستا انجام شده است.

فروغ مهرانی، کارشناس کودکان شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیریک ضمن پیگیری مصوبات کمیته قبلی، گزارشی از موارد مرگ و میر کودکان را ارائه داد که مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

 

در ادامه نیز اعضاي حاضر در جلسه به بيان نقطه نظرات خود پرداختند و راهکارهای كاهش مرگ و مير نوزادان و کودکان زیر پنج سال را مورد بررسی قرار دادند.

تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٤ دی ١٣٩٦  |  کد خبر : ١٠٥٠٠ | تعداد نمایش خبر : 188
 

 


خروج