صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


توسط پزشک طب اورژانس صورت گرفت؛
اهداء یک دستگاه ونتیلاتور فشار مثبت به اورژانس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب
 

دکتر محمد مورخ رییس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب از اهداء یک دستگاه ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی ) به روز شده توسط یکی از پزشکان خبر داد و گفت : با پایان یافتن دوره طرح دکتر سارا شفازند پزشک و متخصص طب اورژانس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب، وی یک دستگاه تنفس مصنوعی ( ونتیلاتور ) فشار مثبت  به ارزش ریالی 100 یکصد میلیون ریال به اورژانس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب اهدا  کرد، تا مورد استفاده بیماران این منطقه قرار  گیرد.

متخصص طب اورژانس گفت:  وِنتیلاتورهای فشار مثبت در زمان دَم، گاز را با فشاری بیشتر از فشار اتمسفر به درون ریه‌ها به جریان انداخته، یک فشار آلوئولی مثبت ایجاد می‌کند و موجب گستردگی و اتساع قفسه سینه می‌شوند. در این نوع تهویه، تعبیه و قراردادن راه هواییِ مصنوعی یا همان لوله تراشه یا تراکستومی کاف‌دار، ضروری است تا جریان هوا با حجم موردنظر به‌طور کامل در زمان دَم با فشار مثبت وارد ریه‌ها شود. این نوع وِنتیلاتورها چهار فاز اصلی دارند که بایستی کامل گردد تا یک سیکل وِنتیلاتوری برای بیمار فراهم آید .

دکتر محمد مورخ :  ضمن تشکر از زحمات خالصانه این پزشک در طول مدت خدمت و همچنین قدر دانی از این کار خداپسندانه  برای ایشان آرزوی موفقیت در کار و زندگی را از خداوند منان خواستار شد.
 

تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٢١ دی ١٣٩٦  |  کد خبر : ١٠٤٨٩ | تعداد نمایش خبر : 188
 

 


خروج